בולדוג – למה זה הכלב המתאים עבורכם

ישנם כלבים שנכנסים אל הלב, גם אם אנחנו לא מאמצים ומגדלים אותם באופן אישי. המראה, האופי, הנוכחות שלהם, ובעיקר האהבה והחום שהם מעניקים לסביבה ולכל אדם, גם אם הוא זר להם.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא כלב בולדוג. מדובר כנראה באחד הגזעים הכי מוכרים, פופולאריים ואהובים על בני האדם. בין היתר בזכות תוכניות טלוויזיה וסרטים רבות בהן הוא מככב בתוכניות שונות, וכן בזכות המראה המיוחד שלו.

בולדוג מוכר כגזע עוד מהמאה ה-17 אם לא לפני כן, בתורה כלב לחימה בפרט בשוורים. עם הזמן בעקבות שינויים שונים, הוא הפך מכלב לוחם לכלב ביתי, בין היתר זה בא לידי ביטוי גם בפניו ובמבנה הגוף שלו שהתכווצו והשתנו.היום, בולדוג משמש בתור כלב בית לכל דבר, הוא כלב נוח שיכול לגדול גם בדירות וגם בבתים פרטיים, אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים, ובאופן כללי איננו נוהג לגרום נזק לבית או לרהיטים והוא נחשב לכלב שקט, מנומס ורגוע.

אנחנו מכירים סוגים שונים של בולדוגים, החל מהבולדוג הבריטי המקורי, המשך בבולדוג הצרפתי שהגיע מבריטניה ועבר הכלאות ושינויים שונים, וכלה בבולדוג האמריקאי שהגיע אף הוא מאנגליה במהלך השנים. צריך לציין שכל סוג בולדוג נהנה אומנם ממראה דומה, פחות או יותר, אך המאפיינים שלו שונים, למשל, תוחלת החיים של בולדוג צרפתי ארוכה יותר מהבריטי, מצד שני במאפיינים מסוימים הם דומים, משקל, גובה ואופי.

מה חשוב לדעת על גידול בולדוג בבית?

כאמור, בולדוג, מכל הסוגים, נחשב לכלב מאוד נוח. הוא רגוע, שלוו, איננו נוטה להתפרץ, איננו נוהג לנהוג באלימות, הוא יכול לשבת כל היום ולא לזוז. אומנם בעבר הוא היה כלב לחימה אך מאחר ועם הזמן כבר לא נעשה בו שימוש לשם כך, הרי שאופיו השתנה והוא הפך להיות כלב ביתי יותר.

מצד אחד, בולדוג הוא כלב שקל מאוד לאלף אותו, אילוף חיובי, הוא מסתגל מהר לסביבה חדשה ולומד כיצד לחיות בה בשלווה עם כל בני הבית, מצד שני, יש לו בעיות בריאותיות שונות שדורש ממנו לעבור טיפולים שונים, בפרט ככל שהוא מתבגר, ויש לקחת בחשבון שתוחלת החיים שלו קצרה באופן יחסי לכלבים אחרים.

איך נטפל נכון בבולדוג?

הטיפול הרצוי לבולדוג, מכל סוג שהוא, דורש מאיתנו להביא אותו אחת לכמה זמן לווטרינר שיבדוק אותו, יחסן אותו בהתאם לצורך ויספק לו את הטיפול הנדרש בין אם הוא חולה ובין אם הוא מתמודד עם דברים אחרים.

על מנת להקל על עצמנו, אנחנו יכולים לרכוש ביטוח חיות מחמד שיאפשר לנו ליהנות מהשתתפות של חברת הביטוח בעלויות הטיפול. כך אנחנו לא נצטרך לשלם את מלוא הסכום בעצמנו ונוכל להעניק לכלב האהוב שלנו את הטיפול הטוב ביותר.

 

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ניהול בעיית האלרגיות אצל הכלב שלך: מזונות היפו אלרגניים בחנויות אונליין

אלרגיה היא תגובה חריפה של מערכת החיסון של הכלב, ופעמים רבות היא מתרחשת כתוצאה מחשיפה לחומרים שמגיעים אליו באופן טבעי כמו מזון, תנאי המגורים או חשיפה לגזים. יש להתייעץ עם גורם מקצועי לפני שעוברים לסוג מזון אחר ולעשות את המעבר בצורה מדורגת.

כלב

איזה משחקים כדאי לקנות לכלבים?

מה הכלב עושה בשעות הפנאי? בין הטיולים בחצר והרצון לתשומת לב, הוא משחק במשחקים שלו הפזורים ברחבי הבית. בדיוק כמו תינוק, גם כלב צריך צעצועים שונים ומוטב כי הם יהיו מגוונים ככל האפשר.

CAT

טיפול בחמלה תומכת בחתולים חולים או קשישים

בני הלוויה החתוליים שלנו תופסים מקום מיוחד בליבנו. הם לא רק חיות מחמד; הם בני משפחותינו היקרים. עם זאת, ככל שאנו שואפים לספק להם אהבה ותשומת לב, ישנם מקרים שבהם עלולות להיווצר נסיבות המחייבות אותנו לחפש אפשרויות טיפול חלופיות, במיוחד כאשר החתולים האהובים שלנו חולים או מזדקנים. כאן נכנסים מתקני פנסיון לחתולים, ומציעים מקלט של תמיכה ונוחות לחברים הפרוותיים שלנו בשעת צרה.

כלב קטן

איזה כלב הכי חכם מהכלבים הקטנים?

כשמדברים על חוכמה בכלבים קטנים, חשוב להבין שחוכמה יכולה להתבטא בצורות שונות. לא תמיד זה קשור לידיעה אינטלקטואלית גרידא, אלא גם ליכולת להקשיב, לרצות לשתף פעולה, לפתור בעיות ולהבין רמזים ופקודות של בני אדם. עם זאת, יש כמה גזעי כלבים קטנים שמוכרים כבעלי חוכמה בולטת והישגיות גבוהה באימונים ובמשימות.