בולדוג – למה זה הכלב המתאים עבורכם

ישנם כלבים שנכנסים אל הלב, גם אם אנחנו לא מאמצים ומגדלים אותם באופן אישי. המראה, האופי, הנוכחות שלהם, ובעיקר האהבה והחום שהם מעניקים לסביבה ולכל אדם, גם אם הוא זר להם.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא כלב בולדוג. מדובר כנראה באחד הגזעים הכי מוכרים, פופולאריים ואהובים על בני האדם. בין היתר בזכות תוכניות טלוויזיה וסרטים רבות בהן הוא מככב בתוכניות שונות, וכן בזכות המראה המיוחד שלו.

בולדוג מוכר כגזע עוד מהמאה ה-17 אם לא לפני כן, בתורה כלב לחימה בפרט בשוורים. עם הזמן בעקבות שינויים שונים, הוא הפך מכלב לוחם לכלב ביתי, בין היתר זה בא לידי ביטוי גם בפניו ובמבנה הגוף שלו שהתכווצו והשתנו.היום, בולדוג משמש בתור כלב בית לכל דבר, הוא כלב נוח שיכול לגדול גם בדירות וגם בבתים פרטיים, אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים, ובאופן כללי איננו נוהג לגרום נזק לבית או לרהיטים והוא נחשב לכלב שקט, מנומס ורגוע.

אנחנו מכירים סוגים שונים של בולדוגים, החל מהבולדוג הבריטי המקורי, המשך בבולדוג הצרפתי שהגיע מבריטניה ועבר הכלאות ושינויים שונים, וכלה בבולדוג האמריקאי שהגיע אף הוא מאנגליה במהלך השנים. צריך לציין שכל סוג בולדוג נהנה אומנם ממראה דומה, פחות או יותר, אך המאפיינים שלו שונים, למשל, תוחלת החיים של בולדוג צרפתי ארוכה יותר מהבריטי, מצד שני במאפיינים מסוימים הם דומים, משקל, גובה ואופי.

מה חשוב לדעת על גידול בולדוג בבית?

כאמור, בולדוג, מכל הסוגים, נחשב לכלב מאוד נוח. הוא רגוע, שלוו, איננו נוטה להתפרץ, איננו נוהג לנהוג באלימות, הוא יכול לשבת כל היום ולא לזוז. אומנם בעבר הוא היה כלב לחימה אך מאחר ועם הזמן כבר לא נעשה בו שימוש לשם כך, הרי שאופיו השתנה והוא הפך להיות כלב ביתי יותר.

מצד אחד, בולדוג הוא כלב שקל מאוד לאלף אותו, אילוף חיובי, הוא מסתגל מהר לסביבה חדשה ולומד כיצד לחיות בה בשלווה עם כל בני הבית, מצד שני, יש לו בעיות בריאותיות שונות שדורש ממנו לעבור טיפולים שונים, בפרט ככל שהוא מתבגר, ויש לקחת בחשבון שתוחלת החיים שלו קצרה באופן יחסי לכלבים אחרים.

איך נטפל נכון בבולדוג?

הטיפול הרצוי לבולדוג, מכל סוג שהוא, דורש מאיתנו להביא אותו אחת לכמה זמן לווטרינר שיבדוק אותו, יחסן אותו בהתאם לצורך ויספק לו את הטיפול הנדרש בין אם הוא חולה ובין אם הוא מתמודד עם דברים אחרים.

על מנת להקל על עצמנו, אנחנו יכולים לרכוש ביטוח חיות מחמד שיאפשר לנו ליהנות מהשתתפות של חברת הביטוח בעלויות הטיפול. כך אנחנו לא נצטרך לשלם את מלוא הסכום בעצמנו ונוכל להעניק לכלב האהוב שלנו את הטיפול הטוב ביותר.

 

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חנות חיות

מחפשים חנות חיות חדשה? הכירו את טופ דוג!

בנוף העצום של טיפול בחיות מחמד, מציאת הציוד המתאים היא חיונית לרווחתם של חברינו האהובים. חנות חיות המתגלה כבולטת, ומציע לא רק מוצרים אלא חוויה המעוצבת על ידי מומחיות ותשוקה. בואו לחצות את המעברים של טופ דוג ונגלה את האוצרות שהוא מחזיק עבור חברינו הארבע רגליים.

כלב

פדים לכלבים – פתרון מושלם לאילוף

היציאה למסע אילוף כלבים יכולה להיות מרגשת ומאתגרת כאחד. כבעלים אחראי של חיית מחמד, הבטחת תהליך אימון חלק חיוני עבור בן לוויה פרוותי שמח וצייתן. כלי חיוני אחד שמשחק תפקיד משמעותי בתהליך זה הוא השימוש בפדים לאילוף כלבים. במדריך זה, נעמיק בעולם של פדים אילוף לכלבים, נחקור את היתרונות, השימוש בהם, ונענה על שאלות נפוצות כדי לצייד אותך להצלחה באימון חיית המחמד האהובה שלך.

אילוף כלבים

5 פקודות שצריך ללמד כל כלב

במאמר זה נדון בחמשת הפקודות החשובות ביותר ללמד את הכלב שלך. הפקודות הללו לא רק יבטיחו את בטיחות הכלב שלכם, אלא גם ישפרו את הקשר שלכם ויהפכו את הזמן שלכם למהנה עבור שניכם.

שליטה באילוף כלבים מתקדם: טכניקות מקצועיות לכלב מאומן היטב

כשזה מגיע לאילוף כלבים, המסע אף פעם לא נגמר באמת. לאחר שהכלב שלך שולט בפקודות הבסיסיות, הגיע הזמן לקחת את האימונים שלו לשלב הבא. טכניקות אילוף מקצועיות יכולות לעזור לכם לפתח כלב מאולף היטב שלא רק צייתן אלא גם מסוגל לבצע משימות מתקדמות יותר. במאמר זה, נחקור כמה שיטות וגישות מומחים לאילוף כלבים מתקדם.

הכלב סובל מטראומה? הנה מה שתעשו

כלבים, כמו בני אדם, יכולים לחוות טראומה ממקורות שונים כמו תאונות, התעללות או אסונות טבע. טראומה מתייחסת למצוקה הפסיכולוגית והרגשית