האוניברסיטה הפתוחה – סיכומים

השנתיים האחרונות היו כל דבר חוץ משנתיים נורמליות. עד כדי כך, שחלק ממני מצפה שיודיעו על פלישת חייזרים לכדור הארץ, על אסון גלובאלי מכחיד חיים כמו בסרט הוליוודי…או על איזו קטסטרופה נוראית אחרת שתשנה את החיים כפי שהכרנו אותם – מבחינת הסטודנטים בעולמנו, משבר הקורונה סימן את המעבר ללמידה בזום (אלוקים ישמור) וגם את המעבר למבחנים בזום. כמובן באתר SMARTER תמיד דאגו לנו לעבודות אקדמיות וסמינריונים שיעזרו לנו לבנות את העבודה.

זה אומר שאין יותר את המפגש החברתי שקורה בדרך כלל במכללה או באוניברסיטה. זה אומר שאין את העברת החומרים שיש בדרך כלל בין סטודנטים שהם נפגשים (לא, לא התכוונתי לחומרים מהסוג הזה – אבל כן, גם בתחום הזה נרשם יובש קשה) וזה אומר שבכללי, קשה הרבה יותר לעקוב אחרי חומר הלימודים. נוצר חלל מסוים, שאותו סטודנטים מתקשים למלא. וזה שהמבחנים בזום, זה כמובן אומר…שבחלק מהמקרים מותר שיהיה חומר פתוח…

עכשיו האוניברסיטה הפתוחה היא אחד המוסדות האקדמאיים שגם ככה מרכז בתוכו – איך להגדיר את זה – מגוון הטרוגני של סטודנטים – כלומר, הרבה אנשים שונים לגמרי ולא כולם בשלב הסטודנטיאלי ה'רגיל', של אחרי צבא ואחרי הטיול הגדול. להיפך, הרבה יותר הם דווקא בשלבים מתקדמים יותר של החיים. זה אומר שמראש העברת החומרים והתקשורת בין הסטודנטים היו מורכבים יותר.

אבל עכשיו זה גרוע עוד יותר. אז מה עושים? אחד הפתרונות הטובים, הוא רכישה של חומרים ברשת. באתר סמרטר למשל, אחד האתרים הוותיקים והאמינים ביותר בתחום הכתיבה האקדמאית, יש מגוון רחב של סיכומים של האוניברסיטה הפתוחה. למה הכוונה? אם תיכנסו לאתר, ותעשו חיפוש על פי שם הקורס שלכם, תגלו שיש באתר המון עבודות שנכתבו במסגרת אותו קורס – ממ"נים – גם באלו אפשר להשתמש והם מקילים מאד על כתיבה של הממ"נים שאתם צריכים להגיש.

אבל סיכומים של האוניברסיטה הפתוחה הכוונה לסיכומים מסודרים, מפורטים של הקורסים שלכם. האוניברסיטה הפתוחה גם מאפשרת לסטודנטים להשתמש בחומרי עזר במהלך המבחנים בזום. זה אומר שהערך של סיכומים של האוניברסיטה הפתוחה, כשאתם נבחנים בזום, הוא עצום. בעצם, זה מנגיש לכם את כל החומר, בצורה קלה, פשוטה ומסודרת, בקובץ שאתם גם יכולים 'לרוץ עליו' במהלך המבחן. למשל, בואו נדמיין רגע שאתם צריכים להסביר מושג מסוים, ויש לכם סיכומים של האוניברסיטה הפתוחה בקובץ וורד. כל מה שאתם צריכים לעשות זה חיפוש של המושג בתוך הסיכום, ויש לכם את התשובה מוכנה. ככה קל, ומאד מאד עוזר

מילת אזהרה – אין הכוונה שתעשו העתק-הדבק חלילה! לאוניברסיטה הפתוחה, כמו למרבית המוסדות האקדמאיים בימינו, יש תוכנות שבודקות את המקוריות של כל מסמך שתגישו, והן מקפידות על כך. את זה חשוב לזכור בכל מקרה, ובמבחנים במיוחד. ולמרות זאת, תמצאו שסיכומים מסודרים שתכינו לכם מבעוד מועד יכולים לעשות את כל ההבדל בין כשלון להצלחה. מומלץ לעיין באתר smarter.co.il לפני המבחן, ולהכין לעצמם ספרייה קטנה של חומרים מתאימים. תסמכו עליי, אתם לא תצטערו על זה.

 

 

PEXELS

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ניהול בעיית האלרגיות אצל הכלב שלך: מזונות היפו אלרגניים בחנויות אונליין

אלרגיה היא תגובה חריפה של מערכת החיסון של הכלב, ופעמים רבות היא מתרחשת כתוצאה מחשיפה לחומרים שמגיעים אליו באופן טבעי כמו מזון, תנאי המגורים או חשיפה לגזים. יש להתייעץ עם גורם מקצועי לפני שעוברים לסוג מזון אחר ולעשות את המעבר בצורה מדורגת.

כלב

איזה משחקים כדאי לקנות לכלבים?

מה הכלב עושה בשעות הפנאי? בין הטיולים בחצר והרצון לתשומת לב, הוא משחק במשחקים שלו הפזורים ברחבי הבית. בדיוק כמו תינוק, גם כלב צריך צעצועים שונים ומוטב כי הם יהיו מגוונים ככל האפשר.

CAT

טיפול בחמלה תומכת בחתולים חולים או קשישים

בני הלוויה החתוליים שלנו תופסים מקום מיוחד בליבנו. הם לא רק חיות מחמד; הם בני משפחותינו היקרים. עם זאת, ככל שאנו שואפים לספק להם אהבה ותשומת לב, ישנם מקרים שבהם עלולות להיווצר נסיבות המחייבות אותנו לחפש אפשרויות טיפול חלופיות, במיוחד כאשר החתולים האהובים שלנו חולים או מזדקנים. כאן נכנסים מתקני פנסיון לחתולים, ומציעים מקלט של תמיכה ונוחות לחברים הפרוותיים שלנו בשעת צרה.

כלב קטן

איזה כלב הכי חכם מהכלבים הקטנים?

כשמדברים על חוכמה בכלבים קטנים, חשוב להבין שחוכמה יכולה להתבטא בצורות שונות. לא תמיד זה קשור לידיעה אינטלקטואלית גרידא, אלא גם ליכולת להקשיב, לרצות לשתף פעולה, לפתור בעיות ולהבין רמזים ופקודות של בני אדם. עם זאת, יש כמה גזעי כלבים קטנים שמוכרים כבעלי חוכמה בולטת והישגיות גבוהה באימונים ובמשימות.