מדריך עבודה בגובה – כל מה שחייבים לדעת בשביל לא להסתכן

 

כל עבודה שמתבצעת בגובה של יותר מ-2 מטרים מוגדרת כעבודה בגובה ודורשת עבודה על פי תקנות בטיחות מחמירות. הן המעסיק והן העובד מחויבים בהכרת הנהלים, עבודה זהירה עם ציוד מגן וקבלת היתר רשמי לעבודה בגובה. בכדי לקבל את כל המידע הדרוש להכשרת עובדים לעבודה שמהווה סיכון כדאי לפנות אל מדריך עבודה בגובה. המדריך הוא איש מקצוע שעבר הסמכה מסודרת שמקנה לו את הזכות להעביר הדרכות. הקפידו לבחור במדריך מקצועי, מסור, אחראי, סבלני ומנוסה. עבודה בגובה היא לא תחום בו תוכלו להרשות לעצמכם להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

כיצד מתבצעות הדרכות לעבודה בגובה?

ראשית נדגיש שאת ההדרכה רשאי להעביר רק מדריך עבודה בגובה שעבר את ההסמכה וקיבל היתר מתאים. על התוכן של ההדרכה לכלול את כל המידע הדרוש בתוספת התאמה לקהל היעד. מדריך טוב יודע להתאים את השפה, התוכן, הדוגמאות וההדגמות לתחום העיסוק שלכם. ההתאמה האישית מסייעת לעובדים להתחבר לתוכן, להזדהות עם הדברים ולהבין את הסכנה שמתלווה לכל עבודה בגובה. ההדרכה כוללת שני חלקיים : חלק תיאורטי וחלק מעשי. החלק התיאורטי כולל הצגה של עקרונות בטיחות, נהלים, תקנות ותיאורי מקרה. החלק המעשי מתמקד בהצגת ציוד הבטיחות והתנסות תוך התאמה מקסימלית בין התכנים לבין העבודה שאתם מבצעים. המרכז להדרכות בגובה אסף עבורכם את כל המידע בשורות הבאות.

מה ההבדל בין מדריך מצוין לבין מדריך טוב?

הקפדה על נהלי עבודה בגובה דורשת שיתוף פעולה מלא של העובדים והמנהלים שנמצאים בשטח. מדריך טוב יידע להסביר להם את הסכנות ולעורר בהם תגובה רגשית שתבטיח שאיש מהם לא יעלה על דעתו לבצע עבודות בגובה ללא ציוד בטיחות ולא יאפשר לעובד אחר לעשות זאת. על מדריך עבודה בגובה להיות בעל תכונות של מנהיג. עליו לדעת לשלב בהרצאה עצב, שמחה, גאוות יחידה, אחריות, מסירות וגם צחוק. הרצאה מעניינת היא הרצאה שזוכרים וגם מפנימים.

איך כדאי לתרגל עבודה בגובה?

תרגול מעשי של נהלי הבטיחות חיוני לבטיחות של העובדים ואיתור מוקדם של קשיים. העובדים והמנהלים יתרגלו את השימוש בציוד המגן בסביבת העבודה הטבעית שלהם, וילמדו כך כיצד לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר תוך שימוש בציוד והקפדה על נהלי הבטיחות. מעורבות של מנהלי השטח הכרחית לאיתור של קשיים ומתן מענה לבעיות של העלאת ציוד, עמידה בלוח הזמנים ועוד. התרגול הכרחי ליישום מלא של הנהלים ועבודה על פי התקן.

אלו סכנות קיימות בעבודה בגובה?

  1. חבלה עקב נפילה של אדם
  2. פגיעה באדם שנמצא על הקרקע עקב נפילת עצם
  3. פגיעה ברכוש עקב נפילה של עצם מגובה
  4. פגיעה באדם בעקבות מגע עם תשתיות חשמל
  5. פגיעה ברכוש עקב מגע עם תשתיות חשמל

מדריך עבודה בגובה מלמד אתכם איך לצמצם בצורה משמעותית את הסכנה מבלי לגרוע מאיכות העבודה, תפוקת העבודה, הנוחות ושביעות הרצון של העובדים. עם המדריך הנכון העובדים ישתפו פעולה ויקפידו על כל נהלי הבטיחות.

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כלב

איזה משחקים כדאי לקנות לכלבים?

מה הכלב עושה בשעות הפנאי? בין הטיולים בחצר והרצון לתשומת לב, הוא משחק במשחקים שלו הפזורים ברחבי הבית. בדיוק כמו תינוק, גם כלב צריך צעצועים שונים ומוטב כי הם יהיו מגוונים ככל האפשר.

CAT

טיפול בחמלה תומכת בחתולים חולים או קשישים

בני הלוויה החתוליים שלנו תופסים מקום מיוחד בליבנו. הם לא רק חיות מחמד; הם בני משפחותינו היקרים. עם זאת, ככל שאנו שואפים לספק להם אהבה ותשומת לב, ישנם מקרים שבהם עלולות להיווצר נסיבות המחייבות אותנו לחפש אפשרויות טיפול חלופיות, במיוחד כאשר החתולים האהובים שלנו חולים או מזדקנים. כאן נכנסים מתקני פנסיון לחתולים, ומציעים מקלט של תמיכה ונוחות לחברים הפרוותיים שלנו בשעת צרה.

כלב קטן

איזה כלב הכי חכם מהכלבים הקטנים?

כשמדברים על חוכמה בכלבים קטנים, חשוב להבין שחוכמה יכולה להתבטא בצורות שונות. לא תמיד זה קשור לידיעה אינטלקטואלית גרידא, אלא גם ליכולת להקשיב, לרצות לשתף פעולה, לפתור בעיות ולהבין רמזים ופקודות של בני אדם. עם זאת, יש כמה גזעי כלבים קטנים שמוכרים כבעלי חוכמה בולטת והישגיות גבוהה באימונים ובמשימות.

כלב

ביטוח לכלב – מדוע משתלם לרכוש פוליסה לכלב שלנו

כלב נחשב לחברו הטוב של האדם, אפילו לבן משפחה מן המניין ולא במקרה. כל מי שאימץ אי פעם כלב, כל מי שגדל לצידו, טיפל בו וחי איתו, יודע איזו אהבה הוא מעניק, בלי תנאים, כמה נחמה, רוך וחום הוא מציע לבעליו ולבני משפחתו. לא במקרה, מציעים אנשי מקצוע להורים, לאמץ כלב כשילדיהם קטנים עדיין, כך הם יגדלו לצידו, וייהנו מכל היתרונות הכרוכים בכך.

חנות חיות

מחפשים חנות חיות חדשה? הכירו את טופ דוג!

בנוף העצום של טיפול בחיות מחמד, מציאת הציוד המתאים היא חיונית לרווחתם של חברינו האהובים. חנות חיות המתגלה כבולטת, ומציע לא רק מוצרים אלא חוויה המעוצבת על ידי מומחיות ותשוקה. בואו לחצות את המעברים של טופ דוג ונגלה את האוצרות שהוא מחזיק עבור חברינו הארבע רגליים.