מה זה טופס 4

 

טופס 4 או בשמו המלא: "בקשה לחיבור מבנה ראוי לחשמל, מים וטלפון" מהווה את אחד השלבים האחרונים של פרויקט בנייה טרם מאכלסים אותו. מדובר על טופס חשוב מאוד שלא פעם, בכדי לקבל אותו באופן סופי נדרש לא מעט זמן והוא כרוך בלא מעט בירוקרטיה. אם אתם מצויים בשלב בניית בית חדש, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הבא.

מהו טופס 4?

טופס 4 עם המרכז לטופס 4 הוא אישור של הועדה המקומית לתכנון ובנייה שהבניין בטוח ומותאם עבור מגורים ושניתן לחבר אותו לתשתיות שונות כגון: חשמל, מים וטלפון. לא מדובר על אישור אכלוס סופי אך מדובר על השלב האחרון לפניו. טופס 4 נדרש לפני אכלוס של כל פרויקט והמטרה העיקרית שלו היא למנוע אכלוס מבנה לא בטוח למגורים או מבנה שנבנה בניגוד להיתר בנייה. עם הזמן, לא מעט עיריות הוסיפו לטופס סעיפים נוספים שאינם נוגעים באופן ישיר לבטיחות המבנה אלא לתכנון העיר, איכות הסביבה ועוד.

תנאים לקבלת טופס 4

בעל היתר בנייה, בין אם מדובר על אדם פרטי או קבלן הוא שאחראי להגשת הטופס כשהיא חתומה על ידי בעל ההיתר, עורך הבקשה להיתר ומודד מוסמך. לטופס מסמכים לא מעט מסמכים:

אישור אדריכל ומודד מוסמך אשר מעידים כי יש התאמה בין התוכניות והיתר הבנייה לבין הבנייה בפועל

אישור של חברת החשמל שהמבנה מוכן לחיבור לרשת החשמל

אישור של תאגיד המים שהמבנה מוכן לחיבור צנרת המים והביוב

אישור שמבנים זמניים פונו מאתר הבנייה

אישור שמערכות הניקוז והאינסטלציה הותקנו בצורה ראויה ועל פי התקן

אישור תקינות מערכת הגז

אישור מכבי אש על עמידות מבנה בתקני אש

אישור בדיקת קונסטרוקטר לאיכות בטון במבנה

אישור מהנדס שמדובר על מבנה ראוי למגורים

אישור מכון התקנים לאטימות מרחבים מוגנים וכן לתקינות מעליות.

כל וועדה מקומית יכולה לדרוש גם אישורים נוספים.

כיצד מקבלים טופס 4?

אישור טופס 4 כאמור הוא תהליך די ארוך ומורכב. הוא דורש ידע וניסיון מקצועי רב ועל כן, אין ספק שבכדי להגיש אותו בצורה יעילה ומהירה, כדאי להיעזר באיש מקצוע המומחה בתחום כגון: חברת הנדסה שמתמחה בתחום או אדריכל. חשוב להתחיל את הטופס מוקדם ככל האפשר ולעבוד על קבלת כלל האישורים הנדרשים וזאת בכדי שהוא יהיה מוכן בזמן. את תהליך קבלת הטופס יש להתחיל לאחר קבל היתר הבנייה על ידי פנייה למחלקת הנדסה של העירייה או הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

כמה זמן לוקח להוציא את הטופס?

הזמן שבין הגשת הטופס והמסמכים הרלוונטיים לבין האישור משתנה בהתאם לוועדה המקומית שאליה מגישים את הטופס ובהתאם למורכבות הפרויקט. פרק הזמן ינוע בין מספר שבועות למספר חודשים. מדובר על פרק זמן רציני לכל הדעות ועל כן, בכדי שהתהליך כולו יתנהל בצורה קלה יותר לפחות עד הגשת הטופס ובכדי שלא תצטרכו לחזור על התהליך בשל מסמך כלשהו ששכחתם או חתימה ששכחתם, כדאי לבחור באנשי מקצוע שיסייעו לכם בתהליך.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כלב

איזה משחקים כדאי לקנות לכלבים?

מה הכלב עושה בשעות הפנאי? בין הטיולים בחצר והרצון לתשומת לב, הוא משחק במשחקים שלו הפזורים ברחבי הבית. בדיוק כמו תינוק, גם כלב צריך צעצועים שונים ומוטב כי הם יהיו מגוונים ככל האפשר.

CAT

טיפול בחמלה תומכת בחתולים חולים או קשישים

בני הלוויה החתוליים שלנו תופסים מקום מיוחד בליבנו. הם לא רק חיות מחמד; הם בני משפחותינו היקרים. עם זאת, ככל שאנו שואפים לספק להם אהבה ותשומת לב, ישנם מקרים שבהם עלולות להיווצר נסיבות המחייבות אותנו לחפש אפשרויות טיפול חלופיות, במיוחד כאשר החתולים האהובים שלנו חולים או מזדקנים. כאן נכנסים מתקני פנסיון לחתולים, ומציעים מקלט של תמיכה ונוחות לחברים הפרוותיים שלנו בשעת צרה.

כלב קטן

איזה כלב הכי חכם מהכלבים הקטנים?

כשמדברים על חוכמה בכלבים קטנים, חשוב להבין שחוכמה יכולה להתבטא בצורות שונות. לא תמיד זה קשור לידיעה אינטלקטואלית גרידא, אלא גם ליכולת להקשיב, לרצות לשתף פעולה, לפתור בעיות ולהבין רמזים ופקודות של בני אדם. עם זאת, יש כמה גזעי כלבים קטנים שמוכרים כבעלי חוכמה בולטת והישגיות גבוהה באימונים ובמשימות.

כלב

ביטוח לכלב – מדוע משתלם לרכוש פוליסה לכלב שלנו

כלב נחשב לחברו הטוב של האדם, אפילו לבן משפחה מן המניין ולא במקרה. כל מי שאימץ אי פעם כלב, כל מי שגדל לצידו, טיפל בו וחי איתו, יודע איזו אהבה הוא מעניק, בלי תנאים, כמה נחמה, רוך וחום הוא מציע לבעליו ולבני משפחתו. לא במקרה, מציעים אנשי מקצוע להורים, לאמץ כלב כשילדיהם קטנים עדיין, כך הם יגדלו לצידו, וייהנו מכל היתרונות הכרוכים בכך.

חנות חיות

מחפשים חנות חיות חדשה? הכירו את טופ דוג!

בנוף העצום של טיפול בחיות מחמד, מציאת הציוד המתאים היא חיונית לרווחתם של חברינו האהובים. חנות חיות המתגלה כבולטת, ומציע לא רק מוצרים אלא חוויה המעוצבת על ידי מומחיות ותשוקה. בואו לחצות את המעברים של טופ דוג ונגלה את האוצרות שהוא מחזיק עבור חברינו הארבע רגליים.