מודד מוסמך

מודדים מוסמכים

 

מודד מוסמךכל בנייה מתחילה בעבודת תכנון ומדידה. את התכנון עושים במשרד האדריכלים והמהנדסים שממונה על המשימה ואת המדידה עושים בשטח רק אנשי מקצוע שמוסמכים לכך. מודדים מוסמכים עובדים עם ציוד מתקדם ומדויק והנתונים שלהם בשטח הם הבסיס לכל מפה, לכל שרטוט, לכל היתר בנייה, תשריט וחוות דעת. את העבודה נותנים רק למי שמוסמך באישור משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל כאשר רוצים לקבל את התוצאות שגם יאושרו בשאר הוועדות.

 

לשם מה נחוצות המדידות

מדידות בשטח נעשות בכל פעם שרוצים לא רק לבנות אלא גם לשפץ, לתת חוות דעת לצורך הכנת התכנית האדריכלית. הנדסה ואדריכלות הולכות יחד וללא דיוק אי אפשר לבנות אף מבנה ללא ליקויים ויציבות. במקרים רבים מדי שבהם לא מצליחים לעמוד בתכנון ולבנות ללא ליקויים מגלים שהמדידה לא הייתה מקצועית ולכן חשיבותה ברורה. זהו היסוד לכל הגשה של תכנית לאישור ועדות ואסור בשום פנים ואופן שיהיו חוסר התאמות. הן הרי יתגלו במוקדם או במאוחר ברגע שיתחילו לבנות.

 

המקצועיות של המדידות

בדרך כלל יוצאים לשטח כמה מודדים לצוות עבודה עם ציוד מיוחד שיש להציב, אבל נעזרים כיום גם בתוכנות מדידה ממוחשבות ועיבוד נתונים כדי לסייע בהשגת התוצאה המושלמת הנדסית ללא כשלים ובעיות. התחום המדויק הוא הנדסה גאודזית ולא כל מי שמציג עצמו כמודד אכן מחזיק בהסמכה כזאת. חובה לבדוק לפני הזמנת העבודה שזה מה שתקבלו כדי לחסוך מכם עגמת נפש בעתיד כאשר התכניות לא יאושרו ולא תוכלו להתחיל לבנות או לקבל אישור.

 

חשיבות המדידה בפרויקט בנייה

כל פרויקט מתחיל במדידות לביצוע שהן לב הפרויקט. כל הנתונים נמסרים מהשטח ישירות מצוות מודדים מוסמכים ישירות לקבלן שמזמין זאת כדי לתכנן את השטח לבנייה. המודד עצמו פועל מתוקף תקנות התכנון והבנייה ולצורך הרישוי יש לבצע מדידות הנדסיות אלה בשלושה שלבים הכרחיים, מהגשת הבקשה למידע לוועדה המקומות, לקראת אישור העבודות ולצורך קבלת תעודת הגמר. כל המדידות חייבות להיות מדויקות ולהוכיח שלא נפלה טעות באף שלב ולכן הן חשובות וחיוניות לבקרת הבנייה ולפיקוח עליה תוך כדי כך.

 

מה מודדים ומסמנים?

מודדים מוסמכיםמדידות חייבות להיות אחידות ולהתבצע על ידי אותם אנשים ולהוכיח בכל שלב את העמידה בהנחיות ובתקנות הבנייה והמדידה. הבסיס ההנדסי האחיד משמש לסימון פרטים מסוימים ולבקרה עליהם ולהכנת המפות הנחוצות לקבלת תעודת הגמר, בין היתר. אנשי המקצוע שעובדים אתכם נבחרים על פי המקצועיות שלהם ויכולתם להציג ניסיון מתאים ולא רק תעודות מתאימות. בכל פרויקט יש רף עמידה בו והמודד חייב להוכיח שהוא בעל ניסיון בהיקף עבודה כזה, בדיוק כמו כל קבלן בנייה.

 

קבלת התוצאות

את תוצאות המדידה מעבדים אחר כך בתוכנות ממוחשבות יחד עם שרטט מקצועי כדי לתת לכל לקוח את חוות הדעת שביקש לצורך הוצאת היתרים כמו חוות דעת מומחה לבית המשפט וגם לצוותי בדיקת מבנים שמזמינים זאת.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כלב

איזה משחקים כדאי לקנות לכלבים?

מה הכלב עושה בשעות הפנאי? בין הטיולים בחצר והרצון לתשומת לב, הוא משחק במשחקים שלו הפזורים ברחבי הבית. בדיוק כמו תינוק, גם כלב צריך צעצועים שונים ומוטב כי הם יהיו מגוונים ככל האפשר.

CAT

טיפול בחמלה תומכת בחתולים חולים או קשישים

בני הלוויה החתוליים שלנו תופסים מקום מיוחד בליבנו. הם לא רק חיות מחמד; הם בני משפחותינו היקרים. עם זאת, ככל שאנו שואפים לספק להם אהבה ותשומת לב, ישנם מקרים שבהם עלולות להיווצר נסיבות המחייבות אותנו לחפש אפשרויות טיפול חלופיות, במיוחד כאשר החתולים האהובים שלנו חולים או מזדקנים. כאן נכנסים מתקני פנסיון לחתולים, ומציעים מקלט של תמיכה ונוחות לחברים הפרוותיים שלנו בשעת צרה.

כלב קטן

איזה כלב הכי חכם מהכלבים הקטנים?

כשמדברים על חוכמה בכלבים קטנים, חשוב להבין שחוכמה יכולה להתבטא בצורות שונות. לא תמיד זה קשור לידיעה אינטלקטואלית גרידא, אלא גם ליכולת להקשיב, לרצות לשתף פעולה, לפתור בעיות ולהבין רמזים ופקודות של בני אדם. עם זאת, יש כמה גזעי כלבים קטנים שמוכרים כבעלי חוכמה בולטת והישגיות גבוהה באימונים ובמשימות.

כלב

ביטוח לכלב – מדוע משתלם לרכוש פוליסה לכלב שלנו

כלב נחשב לחברו הטוב של האדם, אפילו לבן משפחה מן המניין ולא במקרה. כל מי שאימץ אי פעם כלב, כל מי שגדל לצידו, טיפל בו וחי איתו, יודע איזו אהבה הוא מעניק, בלי תנאים, כמה נחמה, רוך וחום הוא מציע לבעליו ולבני משפחתו. לא במקרה, מציעים אנשי מקצוע להורים, לאמץ כלב כשילדיהם קטנים עדיין, כך הם יגדלו לצידו, וייהנו מכל היתרונות הכרוכים בכך.

חנות חיות

מחפשים חנות חיות חדשה? הכירו את טופ דוג!

בנוף העצום של טיפול בחיות מחמד, מציאת הציוד המתאים היא חיונית לרווחתם של חברינו האהובים. חנות חיות המתגלה כבולטת, ומציע לא רק מוצרים אלא חוויה המעוצבת על ידי מומחיות ותשוקה. בואו לחצות את המעברים של טופ דוג ונגלה את האוצרות שהוא מחזיק עבור חברינו הארבע רגליים.