ניתוח קטרקט – איך הוא ישפר לך את הראייה לטווח ארוך?

מאת אתר www.miok.co.il

קטרקט הוא מצב הבא לידי ביטוי בעכירות עדשת העין ובירידה באיכות הראייה, מצב זה הוא ברוב המקרים תלוי גיל וככל שהגיל עולה, כך הסיכויים לקטרקט עולים בהתאמה.

חשוב לציין לצד הגיל, ישנן גם סיבות נוספות אשר יכולות לגרום להתפתחות של קטרקט ובין היתר: דלקות עיניים חוזרות, סוכרת, חבלות באזור עדשת העין, שימוש בתרופות מסוימות וישנם גם מקרים בהם הקטרקט נגרם כתוצאה ממומים מולדים.

מעבר לירידה באיכות הראייה הסובלים מקטרקט עלולים להתמודד גם עם אבחנה מוגבלת בצבעים, פגיעה בראייה בחושך וסימפטומים אחרים – אשר תלויים בסוג הקטרקט ובמידת חומרתו.

כאשר הקטרקט נמצא בשלביו הראשונים לא נהוג לבצע כל פעולה מלבד מעקב, אבל, ברגע שהוא מתחיל לגרום לפגיעה בראייה, הפתרון הטוב ביותר לתופעה בא לידי ביטוי בניתוח קטרקט. ניתוח קטרקט נחשב כיום, לאחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בעולם, מדובר בניתוח בעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד – מעל ל-98 אחוז הצלחה.

 

איך מתכוננים לניתוח?


לפני הניתוח קיימת חשיבות גבוהה להצטייד בסיכום המידע רפואי מהרופא המטפל – כאשר, יש לשים דגש על תרופות אותם נוטלים – במידה ויש כאלו. מי שסובל ממחלות נלוות, חשוב שייוועץ עם רופא מומחה באותו התחום, על מנת לוודא שהוא אכן כשיר לעבור את הניתוח.

בטרם הניתוח חשוב לבצע בדיקת עיניים מקיפה, אשר מטרתה לשלול את קיומן של מחלות עיניים אחרות או בעיות עיניים נוספות – יהיו מקרים בהם הרופא הבודק אף יעשה שימוש באולטרה סאונד לצורך אותה המטרה.

ביום הניתוח, ברוב המקרים אין הנחיות מיוחדות (בחלק מהמקרים המטופל יתבקש לא לאכול 6 שעות לפני הניתוח) – אך במידה וניתנות הנחיות כאלו על ידי הרופא יש לדאוג ולפעול על פיהן. כשעה לפני תחילתו מזליפים טיפות עיניים, אשר מטרתן להרחיב את האישון.

 

מה חשוב לדעת על ניתוח קטרקט?


כאמור, ההחלטה על הצורך בניתוח קטרקט קורת בדרך כלל רק כאשר התופעה גורמת להפרעה משמעותית בראייה ומסבה פגיעה באיכות חייו של הסובל מקטרקט. במהלך הניתוח, אשר מתבצע לרוב בהרדמה מקומית, יוצר הרופא המנתח פתח קטן בקרנית (בגודל של כ-2 עד 3 מילימטר), לצד פתח קטן נוסף בקופסית של העדשה הקדמית – דרך הפתחים הללו, מחדירים מכשיר ייעודי, אשר מטרתו לרסק את החומר ממנה עשויה העדשה ולשאוב את חלקיו החוצה מהעין.

ברגע שקופסית העדשה רוקנה באופן מוחלט, משתילים לתוכה עדשה מלאכותית, אשר אמורה להחליף את העדשה המקורית. חשוב לציין, שבניתוח זה אין צורך לעשות שימוש בתפרים, מכיוון שהחורים נסגרים באופן אוטומטי.

 

מה קורה אחרי הניתוח?


ניתוח קטרקט לא נחשב לניתוח מורכב, לכן, ברוב המקרים, המטופל ישוחרר לביתו כבר באותו היום ויתבקש בד"כ להגיע למחרת לצורך ביקורת. במקרים רבים, אחרי הניתוח חובשים את העין. מבחינת התחושות, רבים מהמנותחים מתלוננים על חוסר נוחות ולעיתים גם על תחושת כאב – במקרים רבים, הרופא ימליץ למטופל ליטול משככי כאבים.

הרופא המנתח אמור לספק הנחיות שונות ובין היתר: איסור ללחוץ על העין או לשפשף אותה, שימוש בטיפות עיניים ייעודיות וכמובן, פנייה דחופה לרופא במקרים של תופעות כמו: הפרשות שאינן שקופות, כאבים שלא חולפים וכיוצא בזה. השיפור בראייה כתוצאה מהניתוח יורגש כבר ימים בודדים לאחר מכן – כאשר לאחר כ-שש שבועות מהניתוח הראייה אמורה להתייצב באופן מוחלט.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חנות חיות

מחפשים חנות חיות חדשה? הכירו את טופ דוג!

בנוף העצום של טיפול בחיות מחמד, מציאת הציוד המתאים היא חיונית לרווחתם של חברינו האהובים. חנות חיות המתגלה כבולטת, ומציע לא רק מוצרים אלא חוויה המעוצבת על ידי מומחיות ותשוקה. בואו לחצות את המעברים של טופ דוג ונגלה את האוצרות שהוא מחזיק עבור חברינו הארבע רגליים.

כלב

פדים לכלבים – פתרון מושלם לאילוף

היציאה למסע אילוף כלבים יכולה להיות מרגשת ומאתגרת כאחד. כבעלים אחראי של חיית מחמד, הבטחת תהליך אימון חלק חיוני עבור בן לוויה פרוותי שמח וצייתן. כלי חיוני אחד שמשחק תפקיד משמעותי בתהליך זה הוא השימוש בפדים לאילוף כלבים. במדריך זה, נעמיק בעולם של פדים אילוף לכלבים, נחקור את היתרונות, השימוש בהם, ונענה על שאלות נפוצות כדי לצייד אותך להצלחה באימון חיית המחמד האהובה שלך.

אילוף כלבים

5 פקודות שצריך ללמד כל כלב

במאמר זה נדון בחמשת הפקודות החשובות ביותר ללמד את הכלב שלך. הפקודות הללו לא רק יבטיחו את בטיחות הכלב שלכם, אלא גם ישפרו את הקשר שלכם ויהפכו את הזמן שלכם למהנה עבור שניכם.

שליטה באילוף כלבים מתקדם: טכניקות מקצועיות לכלב מאומן היטב

כשזה מגיע לאילוף כלבים, המסע אף פעם לא נגמר באמת. לאחר שהכלב שלך שולט בפקודות הבסיסיות, הגיע הזמן לקחת את האימונים שלו לשלב הבא. טכניקות אילוף מקצועיות יכולות לעזור לכם לפתח כלב מאולף היטב שלא רק צייתן אלא גם מסוגל לבצע משימות מתקדמות יותר. במאמר זה, נחקור כמה שיטות וגישות מומחים לאילוף כלבים מתקדם.

הכלב סובל מטראומה? הנה מה שתעשו

כלבים, כמו בני אדם, יכולים לחוות טראומה ממקורות שונים כמו תאונות, התעללות או אסונות טבע. טראומה מתייחסת למצוקה הפסיכולוגית והרגשית